Октриени цврсти докази за древна оаза на Марс


2 копии
2 копии

Идејата за користење голем лифт за патување во вселената постои веќе подолго време, а прв ја предложил рускиот инженер Јури Арцутанов во 1959 година. Оттогаш ...
| | веќе видена | слични

Гилберт Левин во 1976 година беше шеф на дел од проектот за спуштање на сондите на Мери Викинг 1 и Викинг 2 на Марс, кои истражуваа дали има живот на таа ...
| | веќе видена | слични

Бивш научник, еден од водечките научни кадри од редот на научната структура на НАСА, тврди дека вселенската агенција уште во 1970-тите години нашла докази за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Судбината на нашата планета е поврзана со судбината на Сонцето, но заедничкото патување нема добро да заврши по Земјата. Сонцето обилно согорува огромни ...
| | веќе видена | слични

Virgin Orbit наскоро тргнува во освојување на вселената, а нивната прва мисија е Марс и планираат да испратат три сателити за истражување на Црвената планета. ...
| | веќе видена | слични

Нобеловецот Мајк Мејор целосно ги отфрли теориите за живот на друга планета, сметајќи ги како глупост. Тој со неговиот колега исто добитник на Нобелова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица од Радовиш и од Кочани починале денеска на Инфективното одделение во Клиничката болница во Штип. Се работи за пациенти позитивни на коронавирусот – ...
сите 475 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 158 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 81 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 186 | | | веќе видена

Се следат сите ситуации кои би можеле да прераснат во сериозен проблем, а посебно нов бран на мигранти, заклучи Советот за национална безбедност на својата ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Октриени цврсти докази за древна оаза на Марс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: