И ГАРАЖА КРАДЕЛА ИСТОРИЈА: Се симнува натписот „Македонска фаланга“ од катна гаража во Скопје

3 копии
2 копии

Градот Скопје изминатите денови постави табли со нови имиња на објектите „Македонска фаланга“ и „Тодор Александров“. Првиот се вика катна гаража „26 јули“, а ...
| | веќе видена | слични

Со „бетонираниот идентитет“ преку „зачувувањето“ на придавката „македонска“ со Преспански договор, како што тврди власта во Македонија, се соочи и катната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 451 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 262 | | | веќе видена

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 554 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Дел од газдите што зедоа државна помош, а не исплатија плати, изгледа се исплашија од кривичните пријави со кои им се закани Владата, па ден по ден почнуваат ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ГАРАЖА КРАДЕЛА ИСТОРИЈА: Се симнува натписот „Македонска фаланга“ од катна гаража во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: