Јанушев: Членови од три партии преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ


2 копии

На прашање од новинарот Љупче Златев во денешното интервју за ЛИДЕР , веќе поранешниот лидер на младината на партијата на Љубе Бошковски, колкава е поддршката ...
| | веќе видена | слични

Почитувани, Ние членовите на претседателството на ОММ (Обединета младина на Македонија при политичката партија Обединети за Македонија) целосно го поддржуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои до пред извесно време партиципираа во власта. Дел од тие преминуваат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Разговори за детали, како што се претставени, ниту имало ниту се договорени со ниту една од страните, реагираше Артан Груби од ДУИ, откако медиумите објавија ...
сите 667 | | | веќе видена

Решението бр.15-14082/1 од 1 јуни 2020 година, што се споделува на социјалните мрежи со штембил на „Еуростандард банка“ АД Скопје, не е документ со кој се ...
сите 250 | | | веќе видена

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско усогласување ...
сите 518 | | | веќе видена

Охрид, 15. август 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
сите 212 | | | веќе видена

По вчерашната најава за замрзнување на односите со шефот на државата, ВМРО-ДПМНЕ денеска консултира правници, какви чекори да преземе затоа што мандатот за ...
сите 170 | | | веќе видена

Доделувањето на мандатот без претходно обезбедено парламентарно мнозинство и без функционално Собрание, според универзитетскиот професор по право, Јетон ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев: Членови од три партии преминуваат во ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: