Партии кои партиципираа во власта, преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“


6 копии

Денеска имавме средба со дел од раководството од повеќе политички партии кои до пред извесно време партиципираа во власта. Дел од тие преминуваат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прашање од новинарот Љупче Златев во денешното интервју за ЛИДЕР , веќе поранешниот лидер на младината на партијата на Љубе Бошковски, колкава е поддршката ...
| | веќе видена | слични

Почитувани, Ние членовите на претседателството на ОММ (Обединета младина на Македонија при политичката партија Обединети за Македонија) целосно го поддржуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-Народна партија се оградува од постапките на, како што велат, таканаречени членови кои на прес-конференции се изјаснуваат дека ја напуштаат партијата за ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, оствари средба со раководства од повеќе политички партии кои, како што кажа, до пред извесно време биле дел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 68 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ во својот мандат единствено обезбеди сигурна сиромаштија. Над 700.000 граѓани се на работ на егзистенција. Граѓаните во време на криза немаат пари, а СДСМ ...
сите 143 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партии кои партиципираа во власта, преминаа во Коалицијата „За подобра Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: