Спасовски: Нема ризик од конкретен терористички акт во Северна Македонија

2 копии

Северна Македонија и Европската Комисија денеска во Брисел потпишаа заеднички акциски план во делот на борбата против тероризмот. Иако нашата земја не се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Еврокомесарот Димитрис Аврамополус стравува дека оставањето на Македонија и Албанија надвор од Европа може да ги врати назад процесите во Балканот, односно, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија планира да потпише безбедносен договор со Северна Македонија следната недела за соработка во борбата против тероризмот и организираниот криминал. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Европската комисија поведе постапка против Австрија, Бугарија, Романија и Унгарија за кршење на договор затоа што склучиле договор со пет земји од Југоисточна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски и Еврокомесарот задолжен за миграции, Димитрис Аврамопулос го потпишаа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1462 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Нема ризик од конкретен терористички акт во Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: