Субвенционирање на клима уреди во 5 градови - предност ќе имаат семејства во социјален ризик


10 илјади семејства од Скопје, Кичево, Битола и Тетово ќе добијат по 1000 евра за инвертер клими.Предност ќе имаат семејствата кои месечно имаат примања до 500 ...
| | веќе видена | слични

Квалитетна и здрава животна околина е еден од основните предуслови за квалитетен живот на граѓаните и ова е клучна заложба на Владата. Ова го напиша денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во вторник на седница на Влада треба да помине новата програма за субвенции за вградување плински уред во автомобилите, соопшти денеска министерот за економија ...
| | веќе видена | слични

  Ова го соопшти денеска минситерот за економија Крешник Бектеши одговорајќи на новинарски прашања. Тој додаде дека откако ќе помине програмата ќе се објави во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија во текот на вчерашниот ден го објави списокот со имињата на добитниците на субвенции за вградени ПВЦ или алуминиумски прозорци кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за економија го објави списокот со имињата на добитниците на субвенции за вградени ПВЦ или алуминиумски прозорци, коишто се пријавија преку ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, заменик-министерот за животна средина и просторно планирање, Јани Макрадули, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Велес со цел да ги стимулира жителите (домаќинствата) за примена на почисто гориво и поквалитетни печки за затоплување на своите домови, кои имаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 347 | | | веќе видена

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 187 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенционирање на клима уреди во 5 градови - предност ќе имаат семејства во социјален ризик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: