Ракети, авиони и чад: Турците напаѓаат, цивилите бегаат, а Курдите возвратија со гранатирање на турски град!


Пристигнуваат првите снимки од северозападот на Сирија каде што започна инвазијата на турската армија. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во текот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави денеска дека припадниците на Исламска држава биле намерно пуштени за тој да изгледа лошо. Меѓутоа, високи американски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шефицата на австралиската дипломатија Марис Пејн смета дека Турција е единствено одговорна за бегството на борците на екстремистичката Исламска држава од ...
| | веќе видена | слични

Силите на сириската армија навлегоа во градот Тал Тамр, град на северот на Сирија во близина на границата со Турција - од таму ќе ѝ се спротистават на турската ...
| | веќе видена | слични

Сириските протурски милитанти погубиле најмалку девет цивили вклучувајќи ја и претседателката на курдската политичка партија, Хеврин Кхалаф. Девет цивили се ...
| | веќе видена | слични

После турскиот артилериски напад на сирискиот град Камишли, група на припадници на Исламската држава побегнале од затвор, а набрзо потоа со автомобил-бомба го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Пентагон пристигна потврда дека турската армија извела артилериски напад на позициите на американската армија во Сирија, а некои функционери од Белата куќа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пет џихадисти на ИСИС побегнале од затвор во северна Сирија по турското бомбардирање, изјави гласноговорникот на курдските сиријски демократски сили, Марван ...
| | веќе видена | слични

Тие побегнале откако во близина паднале бомби кои биле фрлени од турските сили, соопшти портпаролот на Сириските демократски сили предводени од Курдите. Марван ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 602 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното интервју за порталот Слободен печат, нагласи дека барал од лидерите на останатите политички партии ...
сите 38 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 171 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска на претседателот на Русија Владимир Путин му ги објасни целите на турската операција во Сирија. – Господинот ...
сите 624 | | | веќе видена

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот.Сепак, дали знаел за ...
сите 127 | | | веќе видена

Долниот дом на британскиот Парламент вечерва ја одби агендата за дебата за договорот за Брегзит, која премиерот Џонсон предвиде да трае три дена со цел земјата ...
сите 443 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ракети, авиони и чад: Турците напаѓаат, цивилите бегаат, а Курдите возвратија со гранатирање на турски град!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: