ММА: Федор се враќа со меч во Јапонија против стар познаник


Хабиб Нурмагомедов ќе има нова битка во март или април, но тоа нема да биде реванш со Конор Мекгрегор, Русинот ќе биде предизвикан за титулата од Тони ...
| | веќе видена | слични

УФЦ шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов го објасни планот за ри-меч со Конор Мекгрегор, велејќи дека Ирецот прво треба да си „ја заработи“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММА: Федор се враќа со меч во Јапонија против стар познаник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: