Скопскиот џез фестивал посилен од кога било

Јубилејот 50 години на реномираната германска издавачка куќа „И-Ем-Си“ ќе биде во фокусот на 38. издание на Скопскиот џез фестивал, чија официјална програма ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопски џез фестивал, кој почнува в четврток и ќе трае до недела, ќе го отворат двајца култни гитаристи од САД – Дејвид Торн и Фред Фрит со неговото трио во ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот џез фестивал на 17 ти месецов го започнува 38 то музичко патување, со истакнати музички имиња од светот на џез музиката.Галење на сетилата и мелем за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Qatar Airways во соработка со Скопскиот џез фестивал веќе трета година по ред ја доделува наградата „Златен Орикс“ за најдобар млад џез-музичар во Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Годинешен добитник на наградата „Златен орикс“ е џез-контрабасистката Андреа Мирческа, апсолвентка е на Факултетот за музичка уметност во Скопје која е дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на германската влада соопшти дека на денешниот состанок меѓу германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон ќе биде ...
сите 794 | | | веќе видена

Предлог-законот за јавно обвинителство е заборавен. Власта цел месец не презела никаков чекор околу овој закон што од летоска е заглавен во собраниска ...
сите 249 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 190 | | | веќе видена

По француското вето за почеток на преговорите со Северна Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, очите на двете земји се сега вперени во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопскиот џез фестивал посилен од кога било

Од:
До кого (е-маил):
Порака: