Прентовиќ: По основ на сите програми исплатени се вкупно 300 милиони евра,вративме наследени долгови и инвестираме во земјоделството


Со ребалансот во земјоделството се ослободуваат 915 милиони денари или 16 милиони евра со кои што средства се планира исплата на неиплатените обврски и со тоа ...
| | веќе видена | слични

Завршен настан за проектот „Финализирање на мрежата на сметководствени податоци од земјоделски стопанства“ (ФАДН) ќе се одржи денеска во Скопје. На настанот е ...
| | веќе видена | слични

На настанот е најавено обраќање на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски. Во јули годинава почна кампањата за мрежата на ...
| | веќе видена | слични

Меџит Амити е сточар, кој со сточарство се занимава 38 години и тоа ќе биде професијата со која ќе ја дочека и пензијата. Тој раскажува дека да се одгледува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамки на едукативната кампања за ИПАРД Програмата 2014 – 2020 неделава ќе се одржат инфо-денови во шест градови, каде заинтересирани ќе можат да се ...
| | веќе видена | слични

Денеска инфо денови ќе се одржат во Берово и Пехчево, утре во Дојран и Негорци  и задутре во Белчишта и Охрид. Притоа ќе бидат претставени мерките 7 и 3, со ...
| | веќе видена | слични

Сашка Јованова, од село Габревци, општина Конче, е жена која интензивно се занимава со земјоделството, сопруга, мајка на две деца, двајца студенти. Бидејки ...
| | веќе видена | слични

Т атјана Прентовиќ, претседателка на Комисија за земјоделие и рурален развој на СДСМ, на денешната прес конференција рече дека врвен приоритет на Владата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1368 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 56 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер изјави дека според моменталните планови, сите американски војници заминуваат од Сирија и ќе бидат стационирани во ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прентовиќ: По основ на сите програми исплатени се вкупно 300 милиони евра,вративме наследени долгови и инвестираме во земјоделството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: