Бонучи се отвори за еден настан од детството: Еден насилник…


Да се биде дадилка изгледа како едноставна и идеална работа за да се заработи некој денар, но кога-тогаш на крајот изгледа целосно различно од очекуваното. На ...
| | веќе видена | слични

Секогаш скромен и умерен во зборовите. Без разлика на славата и заработката, никогаш не се чатали, туку почитува и цени од семејство до клуб, не заборава од ...
| | веќе видена | слични

Откако средношколците ќе го завршат своето средно образование се наоѓаат на голема раскрсница и треба да се одлучат што ќе студираат, каде ќе студираат, на кој ...
| | веќе видена | слични

Кога пред повеќе од 20 години Горан Пандев ја почнал кариерата, не ни помислувал дека еден ден ќе биде меѓу најдобрите македонски фудбалери, уште помалку, пак, ...
| | веќе видена | слични

Дали верувате ви секоја приказна од филџан за кафе? колку пати сте посакале некој да ви ја „прочита“ судбината, а кога ни самите не верувате во тоа? На некому ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 899 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама не го прифати барањето на опозицијата за оставка и нови избори, откако Албанија не доби датум за почеток на преговори со ...
сите 899 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 11 | | | веќе видена

На денешниот состанок на неговиот кабинет во Белата куќа, Трамп рече дека се чини дека се придржува до договорената петдневна пауза во турската офанзива против ...
сите 565 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бонучи се отвори за еден настан од детството: Еден насилник…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: