Mаратон на себенадминување: Шри Чинмој 2019

2 копии

„СДСМ е на прав пат. За прв пат во рамките на СДСМ е формирана комисија „Едно општество на сите граѓани“ во нашата држава – Македонци, Албанци, Турци, Срби, ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија е демократска држава на рамноправни граѓани од различни националности и токму затоа  Комисијата „Едно општество за сите граѓани" има за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 269 | | | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 104 | | | веќе видена

Скопје, 18. септември 2020 (ИНПРЕС) – Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1-ви октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mаратон на себенадминување: Шри Чинмој 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: