Заев: Ременски ќе биде времено отстранета од партијата ако е обвинета за „Рекет“


Кога некое лице ќе биде осомничено или обвинeто во тој случај ја применуваме мерката на санкции која значи времено отстранување на тоа лице за да ја докаже ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Димитров заедно со премиерот Заев и вицепремиерот Османи  се во Брисел каде ќе се сретнат со европски претставници во последен обид да излобираат датум за ...
сите 1013 | | | веќе видена

Предлог-законот за јавно обвинителство е заборавен. Власта цел месец не презела никаков чекор околу овој закон што од летоска е заглавен во собраниска ...
сите 22 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Ременски ќе биде времено отстранета од партијата ако е обвинета за „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: