Македонски министер користи слушалки за превод од македонски јазик!

Министерството за животна средина и просторно планирање ги прогласи петте нови природни реткоски во Македонија со решенија кои беа објавени во Службен весник. ...
| | веќе видена | слични

Охридскиот чинар стар 11 века, со одлука на Министерството за животна средина е прогласен за природна реткост. „Со одлука на Министерството за животна средина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со одлука на Министерството за животна средина потпишана од министерот Насер Нуредини, карактеристичниот геолошки профил – Звегор кој се наоѓа на подрачјето на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Киселичката пештера, Чинарот во Охрид, Дабот благун во село Бели, Црната дудинка од Лесново и Карактеристичен геолошки профил – Звегор се петте нови природни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Министерот за животна средина и просторно планирање донесе решение за прогласување на 5 нови природни реткости: Киселичка пештера, Чинар – Охрид, Даб благун – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ТДП како најстара и најискусна политичка партија на Турците во Република Северна Македонија, секогаш е подготвена да одговара и да дава отчет пред своите ...
сите 640 | | | веќе видена

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро ...
сите 431 | | | веќе видена

Не Бугарите, туку Македонците треба повеќе да се грижат за решавањето на историските прашања, рече министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
сите 503 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 277 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 191 | | | веќе видена

Сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ, а таа предност е околу 100.000 гласови рече Христијан Мицкоски во интервју за „Македонско радио“, ...
сите 382 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски министер користи слушалки за превод од македонски јазик!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: