Црниот рид со троска во близина на велешката топилница може да предизвика свлечиште


Велешани имале огромна среќа што ридот со троска досега не се свлекол и не предизвикал затрупување на куќи, земјоделско земјиште, па дури и на реката Вардар, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Меѓународен тендер за избор на технологија за отстранување на линданот и неговите изомери од кругот на фабриката ОХИС во Скопје е објавен вчера и се очекува да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советниците од Општина Велес побараа од локалната власт да се распише меѓународен тендер за набавка на мониторинг станици за мерење на квалитетот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обезбедување на здрава и чиста животна средина на сите жители е приоритет на Општина Велес, е првиот заклучок од вкупно седум донесени по подолга расправа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Став на комисијата:НАМЕСТО СО ЖЕЛЕЗНИЦА, ЦЕЛА ПЛАНИНА ЗГУРА ЌЕ СЕ ПРЕНЕСУВА СО КАМИОНИКонечно после долго време, таложената депонија од згура од топилницата во ...
| | веќе видена | слични

Организацијата за индустриски развој на Обединетите нации УНИДО деновиве ќе објави меѓународен тендер за до крајот на ноември или почетокот на декември да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 154 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 133 | | | веќе видена

Волја за средби меѓу Скопје и Софија на највисоко политичко ниво има, но датум нема. Откако министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска кажа дека ќе ...
сите 276 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 59 | | | веќе видена

Полицијата спречила нов инцидент во струмичката болница. Роднина на деветмесечно бебе кое починало бурно реагирал обвинувајќи ги лекарите за смртта. Како што ...
сите 167 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска се сретна со генералната секретарка на Советот за регионална соработка (СРС) Мајлинда Брегу, која ја посети нашата земја, како ...
сите 291 | | | веќе видена

Љупчо Палевски – Палчо, активист и лидер на движењето „Трета“ вечерва на Алфа телевизија со шокантни обвинувања кон власта за нападот и истрагата која се води, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црниот рид со троска во близина на велешката топилница може да предизвика свлечиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: