Седум лица од Заводот за рехабилитација од Бања Банско се вселија во свои станови


Штитеничката од Заводот за рехабилитација Бања Банско која слика со уста и пишува поезија Роза Мојсовска се всели во свој сопствен стан во Струмица. По 43 ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, вицепремиерката Радмила Шекеринска и градоначалничката на Битола Наташа Петровска денеска посетија ...
| | веќе видена | слични

Мали, прекрасни и мили - одвишни се други зборови за да се опише чувството што го доживеав попладнево при посетата на дечињата во мали групни домови заедно со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за труд и социјална политика, Агенцијата за вработување и општините од Пелагонсикиот регион, денес во Битола одржаа регионален состанок за ...
| | веќе видена | слични

Регионален состанок за Оперативниот план за активните мерки за вработување за 2020 година, кој треба да произлезе преку широка консултација со ...
| | веќе видена | слични

Започна процесот на трансформација на заводот Бања Банско. Седум корисници од денеска ја напуштија институцијата и започнуваат самостоен живот. Ќе живеат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мајките кои се на породилно отсуство и оние чии деца имаат до шест години денеска повторно излегоа на протест пред Владата во обид да издјествуваат укинување ...
сите 451 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 133 | | | веќе видена

Волја за средби меѓу Скопје и Софија на највисоко политичко ниво има, но датум нема. Откако министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска кажа дека ќе ...
сите 355 | | | веќе видена

Пратениците на БЕСА излегуваат од пратеничката група на СДСМ, но коалицијата останува. Биљал Касами, Кастриот Реџепи, Дадил Зендели и Бастри Бајрами кои во ...
сите 227 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 101 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 59 | | | веќе видена

Љупчо Палевски – Палчо, активист и лидер на движењето „Трета“ вечерва на Алфа телевизија со шокантни обвинувања кон власта за нападот и истрагата која се води, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум лица од Заводот за рехабилитација од Бања Банско се вселија во свои станови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: