Елеци за безбедно преминување за првачињата


Употребата на електрични тротинети секако е за поздрав, но не и нерегулираното движење низ градскиот сообраќај По тротоари, велосипедски патеки, на коловозна ...
| | веќе видена | слични

Зголемен е бројот на загинати и повредени граѓани од струен удар за деветте месеци од 2019 година, во споредба со цела 2018 година. Од друга страна, пак, ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата веќе пола година не функционира. Уште во месец Мај заврши мандатот на претседателот на совет и на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претставници на Министерството за внатрешни работи и општина Битола заеднички ќе изработат нови сообраќајни решенија за подобрување на сообраќајот на неколку ...
| | веќе видена | слични

Лошите навики на некои возачи и ниската сообраќајна свест придонесуваат за големиот број сообраќајни несреќи. Повеќето истражувања покажуваат дека најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Годинава во Македонија има една мотоциклистичка сообраќајна несреќа со смртни последици и 31 со потешки повреди. Лани имало четири сообраќајки со смртни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 618 | | | веќе видена

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
сите 213 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елеци за безбедно преминување за првачињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: