Тимоние: Франција ќе ги следи мислењата на другите држави

Италија и Велика Британија станаа 23 и 24 земја кои дадоа зелено светло за Македонија во НАТО. Откако протоклот најпрвин помина во Долниот дом на Парламент от ...
| | веќе видена | слични

Тој на својот Твитер профил напиша и дека со нетрпение очекува земјава и официјално да стане дел од НАТО и да помогне во промоција на меѓународниот мир и ...
| | веќе видена | слични

Сенатот на Италија денес го ратификуваше Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО, откако претходно истиот помина во Долниот дом на Парламентот. ...
| | веќе видена | слични

Раб на неговиот налог на Твитер објави дека го ставил потписот на Протоколот и истакна дека со нетрпение очекува Северна Македонија и официјално да стане дел ...
| | веќе видена | слични

Британскиот министер за надворешни работи Доминик Раб го потпиша Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО, со што досега 24 земји-членки го завршија ...
| | веќе видена | слични

Парламентот на Велика Британија денеска го ратификуваа Протоколот за зачленување на Македонија во НАТО, а претходно истото го направи и Италија. Информациите ...
| | веќе видена | слични

По Италија и Велика Британија го ратификуваше протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Велика Британија е 24 земја која досега го ратификуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДУИ денеска соопшти дека разговорите за формирање владина коалиција со СДСМ продолжуваат и дека се одвиваат на различни партиски нивоа.-Потврдени се принципите ...
сите 927 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со гувернерката на Народната банка на Република Северна Македонија, Анита Ангеловска-Бежоска, за ...
сите 279 | | | веќе видена

Уште еден заболен од Ковид-19 е регистриран вчера во Делчево. Од Здравствениот дом во Делчево информираа дека пациентот е згрижен во Штипската клиничка ...
сите 410 | | | веќе видена

По заклучокот од седницата на Владата во вторникот Планот на МОН за учебната 2020/2021 да биде споделен со Комисијата за заразни болести и таа да го даде ...
сите 547 | | | веќе видена

ЕВН Македонија во врска со вчерашниот инцидент во Тетово изрази осуда на секаков вид на насилство и вандализам. Поради инцидентот најавуваат поголема заштита ...
сите 203 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Европската комисија денеска соопшти дека постигнала договор со британската компанија „Астразенека“ за набавка на најмалку 300 милиони дози од нејзината ...
сите 349 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимоние: Франција ќе ги следи мислењата на другите држави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: