Ученици од ОУ „Елпида Караманди“ вајаа со глина во чест на 11 Октомври


Дебата насловена „Дрогата, малолетничката деликвенција и нарушувањата на јавниот ред и мир во и околу школите“ се одржа денеска во општина Тетово. Учествуваа ...
| | веќе видена | слични

По повод Светскиот ден на учителот, на Педагошкиот факултет во Битола се одржа тркалезна маса со наслов ,,Емоционалните компетенции на наставниците“. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 276 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер изјави дека според моменталните планови, сите американски војници заминуваат од Сирија и ќе бидат стационирани во ...
сите 459 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученици од ОУ „Елпида Караманди“ вајаа со глина во чест на 11 Октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: