НА ГОДИШНИНАТА ОД СМРТТА НА ЧЕ ГЕВАРА: Пет работи кои не сте ги знаеле за најпознатиот светски бунтовник

Ернесто Че Гевара се смета за еден од најневообичаените и контроверзни револуционери на 20-тиот век, човек кој е ликот на кубанската Револуција и герилското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, има 64 години и имаат четири деца, две ќерки и два сина. Tаа од младоста носи голема траума бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 647 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 489 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА ГОДИШНИНАТА ОД СМРТТА НА ЧЕ ГЕВАРА: Пет работи кои не сте ги знаеле за најпознатиот светски бунтовник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: