Димитров: Направивме суштинска промена и станавме светол пример во регионот


Очекуваното започнување на преговорите за пристапување во европската унија ќе покаже во пракса како една земја може суштински да се промени и напредува – со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србија ќе гори во пеколот, ние ќе победиме! Македонскиот министер предизвика дипломатски скандал преку Фејсбук“,„Шефот на дипломатијата на Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Она што може да се дознае од дипломатски кругови во Брисел е дека Франција многу, многу тешко ќе се согласи со давање на датум за почеток на преговори за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема веќе простор ни за политичка, нити за било каква друга коректност, едноставно станува збор за искомплексирана стока на врховистичко-иредентистичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден “лајк” на коментар на Фејсбук може да предизвика ново влошување на односите Скопје – Белград откако на првиот дипломат во државава му се допадна идејата ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Италија ќе направи се што е во нејзина моќ да ја поправи оваа грешка и вашата земја да почне со преговорите што е можно побрзо, порача денеска амбасадорот на ...
сите 612 | | | веќе видена

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 186 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вечерва се сретна со европскиот комесар за миграции, ...
сите 310 | | | веќе видена

Од Фудбалската федерација на Македонија посочија дека е можно натпреварот помеѓу младите У21 селекции на Фарски Острови и Македонија да биде одложен поради ...
сите 264 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 118 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Направивме суштинска промена и станавме светол пример во регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: