Али Ахмети се сретна со бугарскиот амбасадор: Очекуваме добра вест од Брисел

Ахмети и амбасадорот Ангелов дискутираа за билатералните односи, спроведувањето на Договорот за добрососедтсво како и евроатланската интеграција на нашата ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, се сретна со Моајад Фатхаллах ел – Далие, амбасадор на Арапска Република Египет за Република Северна Македонија, кој го завршува својот ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението од МНР,на средбата се дискутираше пред сѐ за европските интеграции на Република Северна Македонија и за очекувањата од претстојниот ...
| | веќе видена | слични

Очекуваното започнување на преговорите за пристапување во европската унија ќе покаже во пракса како една земја може суштински да се промени и напредува – со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 232 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 139 | | | веќе видена

Приватниот сектор е важен генератор за економски раст и затоа Владата останува посветена на креирање на соодветни политики како одговор на клучните предизвици ...
сите 155 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски во библиотеката на Парискиот мировен форум даде копија од книгата „Македонија е се што имаме“ од првиот претседател на ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Али Ахмети се сретна со бугарскиот амбасадор: Очекуваме добра вест од Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: