Али Ахмети се сретна со бугарскиот амбасадор: Очекуваме добра вест од Брисел

Ахмети и амбасадорот Ангелов дискутираа за билатералните односи, спроведувањето на Договорот за добрососедтсво како и евроатланската интеграција на нашата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Mинистерот за надворешни работи, Никола Димитров оствари средба со двајца пратеници од германскиот Бундестаг, Метин Хакверди и Кристиан Петри.Како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев се сретна со египетскиот амбасадор во земјава, Моајад Фатхаллах ел – Далие, кој го завршува својот мандат.Како што информираат од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, се сретна со Моајад Фатхаллах ел – Далие, амбасадор на Арапска Република Египет за Република Северна Македонија, кој го завршува својот ...
| | веќе видена | слични

Според соопштението од МНР,на средбата се дискутираше пред сѐ за европските интеграции на Република Северна Македонија и за очекувањата од претстојниот ...
| | веќе видена | слични

Очекуваното започнување на преговорите за пристапување во европската унија ќе покаже во пракса како една земја може суштински да се промени и напредува – со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 161 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 553 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Државната изборна комисија, Антикорупциската комисија и Државниот завод за ревизија ќе учествуваат во сузбивањето на црната кампања за изборите и партиите кои ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Али Ахмети се сретна со бугарскиот амбасадор: Очекуваме добра вест од Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: