Тој има 97 години и е добитник на Нобелова награда за хемија

Тројца научници кои во последните педесетина години работеле посебно на развојот на литиум-јон батериите се одликувани со Нобелова награда за хемија. Еден од ...
| | веќе видена | слични

Откако овогодинешната Нобелова награда за хемија ја добија Џон Б. Гудинаф, Стенли Витингем и Акири Јошино, првоспоменатиот стана најстариот добитник на оваа ...
| | веќе видена | слични

Bosch дизајнираше мали контролирани експлозивни полнежи кај батеријата на електричните возила кои можат да го изолираат напојувањето во случај на несреќа. Ова ...
| | веќе видена | слични

Џон Гудинаф, еден од добитниците на Нобеловата награда за хемија е највозрасниот човек до сега кој ја добил оваа престижна награда. Гудинаф има 97 години. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Некогаш помалку некогаш повеќе, но изминатава недела има и тоа колку многу теми што доминираат во печатените и електронските медиуми. Заврши темата дали Заев ...
сите 668 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје денеска регистрира намален број на активни случаи – 2950. По подолг период бројот на активни случаи е под 3.000, соопштуваат од ...
сите 631 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во познат стил продолжува да шири лаги и се обидува да наметна неоснована паника меѓу граѓаните. Како што соопшти и Народната банка, стечајот на ...
сите 239 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 152 | | | веќе видена

Истокот и западот во здравствена војна, која вакцина против коронавирусот ќе биде поефикасна? Дали ќе победи нужноста или сепак сигурноста? Додека Светската ...
сите 355 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тој има 97 години и е добитник на Нобелова награда за хемија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: