За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“


Огромна прашина се крена откако во српските медиуми се појави фотографија на која наводно нашиот Даниел Кајмакоски со раце го покажал симболот на Голема ...
| | веќе видена | слични

 Нашиот пејач без сомнение ги воодушеви и жирито и публиката, во петтата сезона од „Твоето лице звучи познато“. Даниел Кајмакоски се појави на сцената со мини ...
| | веќе видена | слични

Втората епизода на омиленото шоу „Твоето лице звучи познато“ на Тв Сител беше вистински спектакл. Натпреварувачите и овој пат го дадоа својот максимум, а на ...
| | веќе видена | слични

Фотографијата на која пејачот Даниел Кајмакоски изгледаше како да покажува двоглав орел предизвика бура реакции во јавноста, особено во Србија. Неговата цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Македонскиот пејач, Даниел Кајмакоски се извини после скандалот кој изби откако беше објавена негова фотографија на која се чини дека тој покажува двоглав ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски деновиве е во центарот на вниманието на медиумите, поради фотографијата која кружеше во јавноста, на која изгледа дека ...
| | веќе видена | слични

Дел од српската естрада веќе на големо го осудува Даниел Кајмакоски кој за време на снимањето на „Твоето лице звучи познато“ сакајќи да ги покаже лакираните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Ништо не може да ја натера Турција да се откаже од воената операција во Сирија, па дури и воведените американски , изјави претседателот на турскиот Парламент, ...
сите 1029 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: