Тврди дека има 123 години: Се појавил на аеродром, го покажал пасошот и ги шокирал вработените


Свами Сивинанда се појавил на аеродромот во Калкута во Индија и таму покажал пасош кој ја шокирал управата на аеродромот бидејќи во него се наведува дека овој ...
| | веќе видена | слични

Во градинка во Скопје не е возможно семејство да си го запише детето, бидејки неговиот матичен број веќе постоел во системот на Министерството за труд и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Сириската невладина агенција за човекови права објави дека е забележан огромен конвој на сириската армија како го напушта Манбија, уште еден курдски град над ...
сите 806 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тврди дека има 123 години: Се појавил на аеродром, го покажал пасошот и ги шокирал вработените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: