Турската операција во Сирија сè уште не е почната

4 копии

Сириската војска ја презеде контролата над воените бази во североисточниот дел на земјата што ги напуштија американските сили, јави руската државна телевизија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Москва не сака ниту да размислува за евентуален судир со Турција во Сирија, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. – Не сакаме ниту да размислуваме на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 647 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 489 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турската операција во Сирија сè уште не е почната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: