Анкета: Од демократите 79 отсто бараат импичмент за Трамп

6 копии

Претседателските кандидати од Демократската партија синоќа во Вестервил, Охајо, настапија на четвртата демократска дебата, на која стана очигледно дека се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Пентагон денеска соопшти дека не е во можност да и даде документи на Комисијата на Претставничкиот дом во врска со истрагата против американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кандидатот за американски претседател од Демократската партија и поранешен потпретседател, Џо Бајден, смета дека доколку Доналд Трамп биде реизбран на изборите ...
| | веќе видена | слични

Многу Украинци сега стравуваат дека нивната држава може да настрада од жестоката политичка битка во Вашингтон Украина е во центарот на процесот за импичмент ...
| | веќе видена | слични

Aналитичарите очекуваат дека голем дел од дебатата ќе се фокусира на претседателот Трамп Десетина кандидати за демократски претседател ќе бидат на сцената на ...
| | веќе видена | слични

Таа сведочеше зад затворени врати, а детали од распитот беа објавени во Асошиетед прес, Њујорк тајмс и Вашингтон пост Фиона Хил, поранешната висока советничка ...
| | веќе видена | слични

Парите опфаќаат само закуп на простор за рекламирање, а не е и цената за нивно снимање или создавање, и за периодот од 14 дена ова му доаѓа повеќе од половина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 346 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 161 | | | веќе видена

Во ноември во Софија планирана е средба на премиерите на Македонија и на Бугарија Зоран Заев и Бојко Борисов. Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на ...
сите 193 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 81 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета: Од демократите 79 отсто бараат импичмент за Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: