„Џонсон енд Џонсон“ мора да плати осум милијарди долари отштета

3 копии

Суд во американската сојузна држава Пенсилванија одлучил во вторникот дека фарматскиот гигант „Johnson & Johnson“ мора да плати осум милијарди долари отштета ...
| | веќе видена | слични

Тужителот завршил со потенцијални 8 милијарди долари (и цицки), а Џонсон и Џонсон со можност за жалба околу сумата. Се работи за 26-годишен маж од Мериленд кој ...
| | веќе видена | слични

Николас Мареј (26) го тужел Џонсон и Џонсон и неговата подружница Џансен за зголемување на градите откако земал од нивните таблети Риспердал. Компанијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1208 | | | веќе видена

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 272 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Единаесет килограми марихуана се пронајдени при преглед на патничко возило вчера попладне на граничниот премин Богородица, при што е приведен возачот, 26 – ...
сите 316 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Џонсон енд Џонсон“ мора да плати осум милијарди долари отштета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: