Софија ќе поддржи отворање преговори со Скопје и Тирана


2 копии
2 копии

Владата на Зоран Заев е излажана од другите политичари , изјави политичкиот аналитичар Александар Пандов во вчерашното гостување на 24 Анализа. Тој истакна ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во Брисел попладнево започнува дводневниот самит на лидерите на Европската Унија, на кој една од точките на разговори ќе биде одлуката за почеток на преговори ...
| | веќе видена | слични

Сите очи овие денови се вперени во Франција и Брисел. Се нижат коментари, анализи, дебати со експерти, што ако конечната одлука в петок за Македонија биде ...
| | веќе видена | слични

На заедничката прес-конференција со еврокомесарот Јоханес Хан вчера, премиерот Зоран Заев најави дека „ќе треба да се преземе одговорност“, доколку не се ...
| | веќе видена | слични

На својот твитер профил се огласи и популарниот Миле Паника. Еве што тој напиша во неговиот твит во врска со датумот за преговори со ЕУ: -Неќеле ваква багра ...
| | веќе видена | слични

Павле Богоевски во вчерашната дебата во 24 Анализа со Сеад Ризвановиќ рече ваквото однесување на Европа е разочарувачко и под стандардите. Со тоа ќе падне и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕУ не успева да постигне компромис по ова прашање веќе година и половина, пред сѐ поради противењето на Франција, која смета дека е неопходно прво да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 388 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

МЛАДО МОМЧЕ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУСОТ Починатиот 22 годишен пациент од Скопје е лице со Даунов синдром, примен во ГОБ „8 Септември“ во тешка општа состојба на ...
сите 639 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софија ќе поддржи отворање преговори со Скопје и Тирана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: