Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

2 копии

Косовските власти стравувале дека руски служби би можеле да го искористат фудбалскиот натправевар помеѓу Косово и Црна кој се игра вечерва во Приштина за ...
| | веќе видена | слични

Информацијата дека Русите со дрон ќе го прекинат натпреварот помеѓу Косово и Црна Гора, ја заобиколи цела Европа. Тамошните медиуми информирале дека на ...
| | веќе видена | слични

По победата на неговата партија, Самоопределување, во последните предвремни парламентарни избори во Косово, медиумите го следат Албин Курти скоро во секој ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Нова истрага и објавување на сите досегашни докази кои до сега се држани во тајност. Ова е ставот и заложбата на лидерот на Движењето Самоопределување, Албин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија ги исполни сите услови за отворање на пристапните преговори со Европската унија. Ова е заедничкиот став кој го испратија доцна синоќа премиерот Заев ...
сите 936 | | | веќе видена

Србите имаат дури 36 фудбалери во Топ 5 европските фудбалски лиги (Германија, Англија, Шпанија, Франција, Италија), од нив најмногу играат во Серија А (12), ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате потреба за размена на идеи. Веќе на прв чекор настапуваат разочарувања. Морате да бидете свесни дека моменталната смисла за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти се сретна со Гренел во Амбасадата на САД во Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: