Светска банка со песимистичка прогноза за Македонија . Растот на економијата под регионалниот просек

Светска банка со песимистичка прогноза за Македонија . Растот на економијата под регионалниот просек Излезе најновиот есенски извештај на Светска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), во својот последен извештај, ја намали проценката за економски раст во Словенија, така што, според новата прогноза, БДП на ...
| | веќе видена | слични

Индија оствари годишен раст поголем од седум проценти во текот на изминатите 15 години на годишно ниво и продолжува да извлекува од сиромаштија милиони луѓе, ...
| | веќе видена | слични

ММФ ги повика креаторите на политики да работат на изнаоѓање решенија за трговските спорови Светската економија забавува и има најслабо темпо од светската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Литванија успеа да направи пресврт, и од слаба да изгради силна и стабилна економија, што придонесе за подобар живот за сите свои граѓани. Во 2004 година таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сериозни забелешки во Редовниот економски извештај на Светска Банка На 8-ми октомври Светска банка го презентираше есенскиот редовен економски извештај за ...
| | веќе видена | слични

Економијата на Сингапур, која многумина сметаат дека е предводник на глобалниот раст, избегна техничка рецесија. Имено, економијата на земјата во третиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија веќе четири месеци го живее вториот бран на коронавирусот, но за власта и министерот за здравство Венко Филипче тоа беше ситуација под контрола. ...
сите 572 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 183 | | | веќе видена

Делчев е македонски револуционер, но дали ова е рецепт од кабинетите на Пендаровски и Заев кој ќе биде прифатлив за Бугарија и ќе ги отвори преговорите со ...
сите 401 | | | веќе видена

Повторно лажни вести од белиот дворец, но има време, уште 4 години опозиција можеби ВМРО-ДПМНЕ ќе ја научи лекцијата од граѓаните Единствената партија која ...
сите 53 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска банка со песимистичка прогноза за Македонија . Растот на економијата под регионалниот просек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: