(Видео) Стоилковски: Алаѓозовски се обиде со манипулација нивелирањето на платите да го претстави како покачување


2 копии

Под мотото „КОЛЕКТИВЕН СЕГА“, јасно и гласно, културните работници го изразија своето незадоволство поради неисполнетите,лажните ветувања на оваа влада. Го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Синдикатот на Управата, правосудни органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) вчера ги продолжија ...
| | веќе видена | слични

На 08.10.2019 година македонската јавност беше сведок на еден од најмасовните протести на работниците во културата до сега. Под мотото „КОЛЕКТИВЕН СЕГА“, јасно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 346 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 161 | | | веќе видена

Во ноември во Софија планирана е средба на премиерите на Македонија и на Бугарија Зоран Заев и Бојко Борисов. Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на ...
сите 193 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 81 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Стоилковски: Алаѓозовски се обиде со манипулација нивелирањето на платите да го претстави како покачување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: