Фудбалерите на Црвена Звезда спречени од полицијата да влезат во Косово


10 копии

Генералниот директор на Црвена ѕвезда, Звездан Терзиќ, беше шокиран кога му кажаа дека му е забранет влез во Црна Гора. „Кога двајца играчи на Ѕвезда одбија да ...
| | веќе видена | слични

Не успеа обидот на Црвена Ѕвезда денеска да стигне во местото Житковаци и да го одигра мечот од Купот на Србија против Трепча. Косовските власти беа тие кои не ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на српскиот шампион останаа на границата откако косовските власти не ја испочитуваа одлуката на ФИФА и забранија влез на Косово каде денеска ...
| | веќе видена | слични

Забраната за влез на Косово за фудбалерите на Звезда предизвика нови тензии помеѓу Србија и косовските власти. Тимот на српскиот првак стигна до граничниот ...
| | веќе видена | слични

Натреварот од Купот на Србија помеѓу Трепча од Митровица и Црвена Ѕвезда нема да се одигра откако косовските власти им забранија на српската делегација да ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот од 16-финалето на Купот на Србија помеѓу Трепча и Црвена ѕвезда кој требаше да се игра од 14 часот во местото Житковац на Косово, нема да се игра. ...
| | веќе видена | слични

Екипата и стручниот штаб на Црвена ѕвезда излезе од автобусот на административниот граничен премин Јариње, им отпоздрави на навивачите кои ги придружуваа, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Ништо не може да ја натера Турција да се откаже од воената операција во Сирија, па дури и воведените американски , изјави претседателот на турскиот Парламент, ...
сите 1029 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалерите на Црвена Звезда спречени од полицијата да влезат во Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: