Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Кавадарци

Полицијата од Кавадарци поднесе кривична пријава против поранешениот градоначалник Александар Панов поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.И.(57) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на ...
| | веќе видена | слични

Кумановчани тргнале да го ограбуваат својот татко, му земале 13.000 евра, но при бегање им паднале во дворот. СВР Куманово поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.А. (61) и З.Ш.(71), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пустошење ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Во овој пакет на санкции ќе бидат опфатени тројца министри и две министерства кои се вклучени во оваа операција, се со цел да се направи удар врз турската ...
сите 1029 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против поранешниот градоначалник на Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: