Наредбата на Косово била јасна: Уапсете ги фудбалерите на Ѕвезда!


Не успеа обидот на Црвена Ѕвезда денеска да стигне во местото Житковаци и да го одигра мечот од Купот на Србија против Трепча. Косовските власти беа тие кои не ...
| | веќе видена | слични

Над 100 припадници и десетина оклопни возила на специјалните косовски единици упаднале во северниот дел на Митровица и уапсиле 2 лица поврзани со убиството на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Специјални единици на косовската полиција изведоа утрово обемна акција во северниот дел од земјата, при што уапсија две лица од српска националност кои се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорот на српската полицијата, Владимир Ребиќ, утрово изјави дека српската полиција знаела во текот на ноќта дека приштинските власти ќе влезат во северно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Стравични се сликите од денешниот упад на косовските специјалци на Северот на Косово.Вооружени до заби со автомати упаднаа во Митровица. Биле во 25 оклопни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Косово е уапсен полицаец кој се поврзува со убиството на Оливер Ивановиќ. Косовската полиција соопшти дека полициски службеник е уапсен во акција во северно ...
| | веќе видена | слични

Во полициската акција во северно Косово , која започна околу шест часот утринава, уапсени се две лица. Станува збор за синот на Желко Бојиќ, оперативен шеф на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За еден месец, бројот на деца со коронавирус на Флорида се зголемил за 137 проценти, покажуваат официјалните податоци објавени денес.Во периодот од 9 јули до 9 ...
сите 873 | | | веќе видена

Владата на Ирак нареди итен преглед на опасните материјали во пристаништата и аеродромите и откри дека амониум нитрат е складиран на меѓународниот аеродром во ...
сите 393 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 279 | | | веќе видена

Сите патници кои вечерва со авион на Визер од Скопје притигнаа во финскиот град Турку се ставени во карантин и ќе бидат тестирани за ковид-19. Риита Лиукса, ...
сите 129 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 69 | | | веќе видена

Трамп ова го соопшти само неколку часа по руското објавување на формално одобрение за вакцина против коронавирусот Американскиот претседател Доналд Трамп ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наредбата на Косово била јасна: Уапсете ги фудбалерите на Ѕвезда!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: