Посетителите на Асанж биле цели на шпанска фирма што шпионирала за ЦИА


ЦИА имала пристап до сервер на кој компанијата ги чувала податоците на стотици луѓе кои го посетиле основачот на „Викиликс“ додека престојувал во еквадорската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Москва – Руската војска вчера почна со големите сеопфатни тридневни вежби на стратегиските нуклеарни сили. Во маневрите учествуваат 12.000 војници, 213 ракетни ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека верува оти постои можност дека основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж го мачат во затворот во ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Кабинетот на премиерот на Австралија погрешно испратил доверливи теми на разговори до медиумите, во обид да ги подготви пратениците за продолжување на работата ...
| | веќе видена | слични

Светската непрофитна организација „Викиликс“, која ја води Џулијан Асанж, објави извештај за тајни американски бази на Месечината кои се уништени од страна на ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1000 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена

Вчера во 20.40 часот во СВР Тетово, 22 – годишна девојка пријавила дека преку социјална мрежа ѝ се злоупотребени личните податоци од страна на С.И. од с.Долно ...
сите 248 | | | веќе видена

 Ќе имате ли шанса да го искористите денот за одмор и релаксирани активности или ѕвездите имаат поинаков план за вас денес? Што ве очекува денес според ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Посетителите на Асанж биле цели на шпанска фирма што шпионирала за ЦИА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: