Бајрактар: Се обврзавме до 2021 година за 50 отсто да го зголемиме опфатот на деца од предучилишна возраст во установите

Заменик – министерот за труд и социјална политика Ѓонул Бајрактар денеска присуствуваше на првата меѓуопштинска детска олимпијада „Нека победи највеселиот”, ...
| | веќе видена | слични

Градинката ЈУДГ „Детска радост“ од Скопје беше домаќин на традиционалните Игри без градиници што се организираат секоја година во рамките на Детската недела. ...
| | веќе видена | слични

Учениците од ООУ„Дане Крапчев“ од општина Гази Баба - Скопје, членови на драмско-рецитаторска, новинарска и литературна секција поттикнати од одбележувањето на ...
| | веќе видена | слични

Во склоп на проектот Денови на меѓуетничка интеграција: „ГРАДИМЕ ЗАЕДНИЧКА ИДНИНА-ГРАДИМЕ МОСТОВИ“ беа спроведени следниве активности: Во „Школка“ Градски ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1561 | | | веќе видена

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 434 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена

 Ќе имате ли шанса да го искористите денот за одмор и релаксирани активности или ѕвездите имаат поинаков план за вас денес? Што ве очекува денес според ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајрактар: Се обврзавме до 2021 година за 50 отсто да го зголемиме опфатот на деца од предучилишна возраст во установите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: