Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

5 копии
11 копии
5 копии

Мораме да ги почитуваме човековите права, но истовремено да го заштитиме и чувството на безбедност на грчките граѓани и државата, рече алтернативниот министер ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Инвазијата во Сирија носи опасност илјадници бегалци да сакаат да ја поминат границата со Турција, а првата жртва, во тој случај ќе биде Грција, истакна ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Секој втор Грк, односно 50 проценти од анкетираните се многу (17,5 отсто) или доста (32,5 отсто) задоволни од целокупната политика на грчката влада во првите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Многу наши сонародници имаат право да гласаат ако фатат авион, а ние немаме право да им забраниме да гласаат од нивното постојано место на живеење, вели ...
| | веќе видена | слични

Потребна ни е силна, инклузивна Европска унија, порачаа шефовите на држави од групата „Араиолос“ во нивната заедничка декларација по 15. неформален самит во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потребна ни е силна, инклузивна Европска унија со главни темели, нејзините граѓани и земјите членки, пишуваат претседателите на државите од групата „Араиолос“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во емисијата „10 МИНУТИ“ на ТВ21 истакна дека според Деловникот, неуставно е доделувањето на мандат без да има избран ...
сите 659 | | | веќе видена

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ во својот мандат единствено обезбеди сигурна сиромаштија. Над 700.000 граѓани се на работ на егзистенција. Граѓаните во време на криза немаат пари, а СДСМ ...
сите 143 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис: Мигрантското прашање е европска тема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: