Интензивно се гради домот за стари лица во Далјан


Употребата на електрични тротинети секако е за поздрав, но не и нерегулираното движење низ градскиот сообраќај По тротоари, велосипедски патеки, на коловозна ...
| | веќе видена | слични

Зголемен е бројот на загинати и повредени граѓани од струен удар за деветте месеци од 2019 година, во споредба со цела 2018 година. Од друга страна, пак, ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата веќе пола година не функционира. Уште во месец Мај заврши мандатот на претседателот на совет и на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претставници на Министерството за внатрешни работи и општина Битола заеднички ќе изработат нови сообраќајни решенија за подобрување на сообраќајот на неколку ...
| | веќе видена | слични

Лошите навики на некои возачи и ниската сообраќајна свест придонесуваат за големиот број сообраќајни несреќи. Повеќето истражувања покажуваат дека најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Годинава во Македонија има една мотоциклистичка сообраќајна несреќа со смртни последици и 31 со потешки повреди. Лани имало четири сообраќајки со смртни ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1208 | | | веќе видена

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила ...
сите 272 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Единаесет килограми марихуана се пронајдени при преглед на патничко возило вчера попладне на граничниот премин Богородица, при што е приведен возачот, 26 – ...
сите 316 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интензивно се гради домот за стари лица во Далјан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: