НБ: Економската активност со натамошен раст, подобрувања во индустријата, трговијата и градежништвото

Економијата и во периодот јули-август покажува натамошен раст, со поповолни поместувања во индустријата, трговијата и градежништвото, во однос на претходното ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Со денешната аукција на државни хартии од вредност ќе се покријат стари долгови од претходно издадени државни хартии од вредност, кои доспеваат за исплата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема крај на лагите од ВМРО-ДПМНЕ, партијата која ја задолжи државата и ја донесе до економски крах, не може да се помири со фактот што економијата денес е на ...
| | веќе видена | слични

Не е точно дека има ново задолжување како што лажно тврди ВМРО-ДПМНЕ. Како што јавно соопшти Министерството за финансии, со денешната аукција ќе се покријат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро ...
сите 474 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 270 | | | веќе видена

Сигурен во изборната победа, претседателот на ВМРО-ПНЕ Христијан Мицкоски од Прилеп порача дека главните предизвици доаѓаат по формирањето на новата влада. Ни ...
сите 189 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБ: Економската активност со натамошен раст, подобрувања во индустријата, трговијата и градежништвото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: