Фотографија од обезбедувањето на Првата дама на Турција: Шетаа воорушени по улиците на Белград, па така влегле во кафуле

За време на посетата на сопругата на турскиот претседател Емине Ердоган во турската амбасада во Белград, близу едно кафуле, дошло до недоразбирање со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, има 64 години и имаат четири деца, две ќерки и два сина. Tаа од младоста носи голема траума бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 646 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 48 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија од обезбедувањето на Првата дама на Турција: Шетаа воорушени по улиците на Белград, па така влегле во кафуле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: