Фернандо Алонсо пред себе постави нов предизвик

Првото рели натпреварување за двократниот шампион во Ф1, Фернандо Алонсо беше полно со пукнати гуми, несреќи и многу прашина, но Шпанецот исто така беше многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Викендов во Плевен Бугарија се возеше последната трка од БМУ Европскиот Шампионат во брзински моторциклизам. На последната трка од БМУ Шампионатот нашиот ...
| | веќе видена | слични

Шпанецот, Марк Маркез ја одбрани титулата во Мото ГП класата, со денешната победа на патеката во Тајланд. Завршницата донесе неизвесност и фантастичен дуел ...
| | веќе видена | слични

Марк Маркез со победата на трката за Големата награда на Тајланд стигна до својата шеста титула во Мото ГП, или вкупно осма во сите мотоциклистички категории ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фернандо Алонсо пред себе постави нов предизвик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: