Пипи Долгиот Чорап модел за идеално детство

 Источњачкиот начин на живот ги привлекува многумина генерално поради својата едноставност. Љубовта не е исклучок од ова. „Западната љубов“ најчесто се одвива ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Малиот принц“ е приказна која нè потсетува дека е многу потешко да си судиме себеси отколку да им судиме на другите. Ако успееме да се разбереме вистински, ...
| | веќе видена | слични

 Момчило Момо Капор е еден од најпознатите српски писатели и уметници. Роден е на 8 април, 1937 година, во Сараево, град за кој го врзувале многу лоши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сексот веќе одамна престана да биде табу тема па за него се зборува отворено. Во море од такви информации многу е лесно да да ја изгубите мислата дека е многу ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 963 | | | веќе видена

Се надзира ли каков-таков компромис на самитот во Брисел, откако француски дипломат вечерва ветил дека Париз ќе размисли за почеток на преговори доколку Скопје ...
сите 531 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пипи Долгиот Чорап модел за идеално детство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: