Тануровска Ќулавковски наградена за истражување во културната политика и менаџмент

Нејзиното истражување е оценето како најиновативно, но и од огромно значење за едукацијата во полето на културна политика и културен менаџмент, а истото ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 965 | | | веќе видена

Со разочарување е примена одлуката од Самитот на европските лидери во Брисел да не се отпочнат преговрите за проширување со Македонија и Албанија, во Босна и ...
сите 480 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 68 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тануровска Ќулавковски наградена за истражување во културната политика и менаџмент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: