ММИ бара од министерот за култура регулирање на музичките авторски права

Членови на Здружението за колективно управување на правата на произведувачи на фонограми и уметници – музички изведувачи, ММИ-Скопје упатија отворено писмо до ...
| | веќе видена | слични

Група студенти од Факултетот за музичка уметност испратија отворено писмо до медиумите но и до професорите на Факултетот за како што велат, бројните законски ...
| | веќе видена | слични

Здружението за колективно управување на правата на произведувачи на фонограми и уметници - музички изведувачи, ММИ-Скопје испрати отворено писмо до Министерот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев не сака да го сфати сериозно францускиот претседател Емануел Макрон од проста причина што Македонија и да го помине процесот на притстапни ...
сите 899 | | | веќе видена

Присуството на пет лидери од албанскиот блок на лидерската средба кај Претседателот Стево Пендаровски ја покажа сликата колкава е поделеноста кај партиите на ...
сите 437 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама не го прифати барањето на опозицијата за оставка и нови избори, откако Албанија не доби датум за почеток на преговори со ...
сите 899 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 11 | | | веќе видена

На денешниот состанок на неговиот кабинет во Белата куќа, Трамп рече дека се чини дека се придржува до договорената петдневна пауза во турската офанзива против ...
сите 565 | | | веќе видена

Вчера во 16.55 часот на магистралниот пат Охрид– Кичево, во близина на крстосница со регионален пат за Битола, патничко возило „југо“, со кичевски регистарски ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММИ бара од министерот за култура регулирање на музичките авторски права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: