„Последниот“ бакнеж на една мајка бил проследен со чудо

Аутистичното девојче Реми Робинс од Велс многу се разочарала кога на нејзиниот роденден не се појавил речиси никој од пријателите. Реми е петгодишно девојче со ...
| | веќе видена | слични

Ако сте родител, веројатно знаете колку тешко им паѓа на децата одвојувањето од вас – без разлика дали станува збор за неколку дена или само за неколку часа. ...
| | веќе видена | слични

Аутистичното девојче Реми Робинс од Велс многу се разочарала кога на нејзиниот роденден не се појавил речиси никој од пријателите. – Каде се сите мои ...
| | веќе видена | слични

„Ве молам, ако некој има слободно време и дете кое е старо отприлика колку и мојата ќерка, дали ќе ни помогнете да и го направиме овој ден да и биде ...
| | веќе видена | слични

Децата имаат бесконечно количество на енергија, а тоа може да биде доста исцрпувачко за родителите. За среќа, една мајка успеа да ги задржи децата мирни барем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 219 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

Од обединител на Европа, како што се појави на почетокот на неговиот мандат, францускиот претседател Емануел Макрон е на пат да стане нејзин уништувач, вели „ ...
сите 272 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Последниот“ бакнеж на една мајка бил проследен со чудо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: