„ДС Колектив“ со двојна промоција: Албум и видеоспот за „Повторно замина“ (ВИДЕО)


Веќе познат звук, во ново пакување, овој пат во албум издание на „ДС Колектив“. „Јас сум, Ние сме“ е насловот на албумот кој вчера премиерно беше промовиран во ...
| | веќе видена | слични

„ Оган “ или „ Fire “ е нашата детска евровизиска песна со која Мила Москов ќе се натпреварува во Полска. Пред само неколку часа, песната и спотот беа ...
| | веќе видена | слични

„ Одисеа “ се вика најновото музичко остварување на познатиот рапер Слаткар . Тој денеска точно во 19 часот преку неговите социјалне мрежи ја објави новата ...
| | веќе видена | слични

По љубовната тема „За тебе“ за која Јордан Митев видеото го снимаше во Милано, пејачот го промовира спотот за неговата нова, овој пат родољубива песна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Канал 5 зборуваше за протестите кои ВМРО-ДПМНЕ ги организира поради ...
сите 259 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 337 | | | веќе видена

Ликот и делото на револуционерот Гоце Делчев ги комплицира македонско - бугарските односи. Од Бугарија имаше најави дека е можно да ги блокираат преговорите ...
сите 149 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 283 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Јаким Неделковски од СОНК во вечерашното гостување во 24 отворено, потенцираше дека МОН и владата се наоѓа пред сериозен проблем каде разни целни групи ...
сите 118 | | | веќе видена

Денеска преку закажана аукција на државни записи Владата на Заев ќе ги задолжи граѓаните за нови 42 милиони евра наменети за враќање на стари долгови, додека ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ДС Колектив“ со двојна промоција: Албум и видеоспот за „Повторно замина“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: