Ваучерите пак „заглавија“, РФМ со помош за клубовите

9 копии

Предлог законот за спорт кој што Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата го поднесе до Собранието на Република Македонија со кој што се бара враќање на ...
| | веќе видена | слични

Ваучерите повторно создаваат проблеми во македонскиот спорт, откако денеска дојде ред на кошаркарските нисколигаши да го кренат гласот поради недобивањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес во Собранието на Република Македонија уште еднаш се потврди неусогласеноста помеѓу коалиционите партнери ДУИ и СДСМ. Имено, по втор пат пратениците од ...
| | веќе видена | слични

Националната пливачка федерација предводена од Александар Филипчев денеска на прес конференција уште еднаш ги потенцираше проблемите со кои се соочуваат поради ...
| | веќе видена | слични

Денеска прес конференција одржа Националната пливачка федерација предводена од претседателот Александар Филипчев кој уште еднаш потврди дека годинава на 24 ...
| | веќе видена | слични

Секое лето се повторува историјата во мак-баскетот, клубовите да не ги подмируваат заостанатите долгови кон федерацијата, што речиси секогаш придонесува да ...
| | веќе видена | слични

Бранувањата во македонското пливање продолжуваат, а битката набрзо ќе се пресели во судските сали. Александар Филипчев, претседателот на Националната пливачка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 125 | | | веќе видена

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 98 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 307 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници денес Претседателот на Советот на Европски полициски ...
сите 88 | | | веќе видена

– Македонија последна во регионот го започнува образовниот процес и тоа неподготвена. Требаше анализите и подготовките да с еправат уште од март кога започна ...
сите 168 | | | веќе видена

Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
сите 189 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија преку својот Фејсбук профил упати порака до сите објаснуваќи дека ако се придржуваме до трите правила на ...
сите 74 | | | веќе видена

Владата утре треба да го усвои четвртиот пакет на економски мерки вреден 350 милиони евра. Пакетот е обемен, и во него се опфатени компаниите на кои им е ...
сите 222 | | | веќе видена

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ваучерите пак „заглавија“, РФМ со помош за клубовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: