Германија усвои мерки за заштита на климата


2 копии

Производствените трошоци за батерии за електрични автомобили се смалија драстично. Но, тоа не значи дека соодветно поевтинеа и самите автомобили. Истражувањето ...
| | веќе видена | слични

Британски The Guardian денеска откри кои се 20-те компании кои работат со фосилни горива и чија безмилосна експлоатација на резервите нафта, гас и јаглен е ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 60 научници од 11 земји потпишаа отворено писмо во кое ги повикуваат владите во светот да ги намалат количините на месо и млечни производи што се ...
| | веќе видена | слични

Предлогот, кој беше даден за време на состанокот на министрите за животна средина на ЕУ, исто така вклучува и забрана за продажба на ниво на земјите-членки до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија усвои мерки за заштита на климата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: